Igen divatos és méltán népszerű mostanság az alternatív energia hasznosítása, ezen belül is a geotermikus energia.

Vannak jó és energiatakarékos megoldások, melyekkel függetlenedni lehet a különböző szolgáltatók által kínált áraktól, feltételektől.

A geotermikus energia nem más, mint a föld hőjének felhasználása. A geotermikus energiát házaknál lehet alkalmazni fűtésre, meleg víz ellátásra és hűtésre. A geotermikus energiát, vagyis azt az állandó hőt használjuk fel, ami a föld mélyén van. 14-15 C° ami 50-100m mélyen állandó. A hőszivattyú készít ebből a geotermikus hőből 45-50 C° vizet, amivel fűthetünk. Ez a fűtésrendszereknél, alacsony hőmérsékletnek számít, hiszen a hagyományos gázkazánok 75-90 C° vizet keringetnek. Ezért már meglévő és kiépített radiátoros rendszereknél szükségszerű, hogy a hőleadók felületét növeljük, vagyis kiegészítő felületeket biztosítsunk. Erre alkalmas a falfűtés, mennyezetfűtés vagy a Fan-Coil. Persze a lakberendezők már erre is kitaláltak valami szépet, a dekor fűtő panelt, mellyel nem csúfítjuk el lakásunkat, amikor kiegészítő fűtést kell alkalmaznunk a geotermikus fűtés bevezetése miatt.

Mennyibe kerül a geotermikus fűtés? Nem olcsó! 150-200 m2 ház esetén kb. 4-5 millió forint, ami a helyszíntől, a ház adottságaitól és a lakók igényeitől függ.

Mivel a geotermikus hőszivattyú árammal működik, érdemes elgondolkodni, a napelemek használatán, ami további jelentős megtakarítást eredményezhet.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://geotermikusfutes.blog.hu/api/trackback/id/tr69884807

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

seniagroup 2009.01.18. 20:00:10

A geotermikus hőszivattyú az a rendszer, ami képes a geotermikus energiát hasznosítani. A szondák, melyek a földben vannak vagy függőleges, vagy vízszintes elhelyezésben, összegyűjtik a föld hőjét. A geotermikus hőszivattyú viszonylag alacsony hőmérsékletű vízből képes melegvizet előállítani. Ezt a 14-15 C° állandó hőt, egy zárt rendszeren keresztül a felszínre hozza, és készít belőle 55-60 C° hasznosítható hőt. Ezt a hőt, ezt a melegvizet fel lehet használni fűtésre, használati melegvízre, medencék fűtésére, és még hűtésre is. Mondhatjuk, hogy a geotermikus hőszivattyú a lelke az egész rendszernek. A hőszivattyú ára nem megfizethetetlen. A hőszivattyúk ára, hőszivattyú árlista az oldal alján található.

Hatalmas előnye a geotermikus hőszivattyúval előállított energia hasznosításának, hogy nincs sem időjáráshoz, sem napszakhoz kötve, mint más alkalmazott alternatív megoldások. Hátránya, hogy a geotermikus hőszivattyú árammal működik. Így, ez azt jelenti, hogy a hagyományos fűtés gázszámlája nem lesz, de helyette az áramszámla emelkedik, mégpedig hozzávetőlegesen, a megspórolt gázszámla értékének 30% - 40%-kával. Tehát a megtakarítás a hagyományos fűtéshez viszonyítva kb. 60 %.

süti beállítások módosítása